Londyn: co warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Londynie, żeby wspomnienia pozostały z nami na długo?

Noclegi w Londynie

Jeśli o tę kwestię chodzi to trzeba się nastawić na wiekszy wydatek. Niestety tanio nie będzie. My rozważaliśmy dwie opcje. Centrum - wiadomo drożej, ale będziemy mieć wszędzie bliżej. Na przedmieściach - taniej zapłacimy za nocleg, ale trzeba będzie częściej korzystać z komunikacji miejskiej. Po rozważeniu wszelkich plusów i minusów, zrobieniu wstępnej kalkulacji zdecydowaliśmy się na pierwsza opcję, czyli nocleg praktycznie w centrum. Była to absolutnie słuszna decyzja. I jeśli wybierają się Państwo na krótki wyjazd to polecamy szukać noclegu w centrum. Transport w Londynie jest ekstremalnie drogi, więc to co zaoszczędzilibyśmy na tańszym hotelu poza centrum to wydalibyśmy na bilety (metro/pociąg/autobusy). Oprócz tego stracilibyśmy mnóstwo czasu na dojazdy. A poza tym, wiadomo, pieszo można więcej zobaczyć. Nocleg znaleźliśmy na booking.com

TUTAJ możesz sprawdzić ceny noclegów w Londynie w dowolnej lokalizacji.

Weekend w Londynie - główne atrakcje

Najbardziej znane, pocztówkowe atrakcje to: London Eye, Big Ben, Buckingham Palace, spaceru Tamizą, London Bridge, Tower of London czy Tower Bridge. I są to zapewne obowiązkowe punkty do "zaliczenia", zwłaszcza jeśli jesteśmy w Londynie pierwszy raz. W rzeczywistości jednak ich czar pryska. Przynajmniej nas one nie zahipnotyzowały. Magię poczuliśmy w innych miejscach. I od nich zaczniemy.

Magia Londynu, czyli co naprawdę warto zobaczyć

Nasze serca skradły Notting Hill, Kensinghton i Covent Garden. A także - bardzo przyjemny był, choć w deszczu, spacer ścieżkami Hyde Parku. Bardzo klimatycznie i romantycznie.

NOTTING HILL

Notting Hill to bardzo klimatyczna dzielnica. Koniecznie trzeba ją zobaczyć i :
• przejść się uliczką Portobello Road i zobaczyć stylowe i kolorowe kamienice. To tutaj, w jednej z restauracji pracował podobno, jako kelner, Daniel Craig a także w jednej z nich gościł sam Bill Clinton
• pochodzić po Portobello Market, czyli po targu z antykami, tekstyliami, odzieżą, angielskim jedzeniem, kwiatami
• wejść do Notting Hill Bookstore, gdzie spotkali się Julia Roberts i Hugh Grunt w filmowej scenie „Notting Hill”. Mozna tutaj zaopatrzyć się w oryginalną pamiątkę, która na pewno będzie przywoływać miłe wspomnienia

W Notting Hill czuliśmy się, jakbyśmy weszli w środek z filmu.

Dzielnica jest dość daleko od ścisłego centrum, więc żeby zaoszczędzić na czasie najlepiej dojechać metrem, autobusem. Jest to też idealna okazja, aby wybrać się tam taksówką.

Podróże 50 plus: weekend w Londynie

Notting Hill, Razem50plus.pl

Podróże po 50-tce: weekend w Londynie

Notting Hill Bookstore, Razem50plus.pl

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

Reklama
banner