8 rzeczy, których wiele osób (prawdopodobnie) nie wie o randkach osób po 50-tce

Zważywszy na obsesję, z jaką dzisiejsze media skupiają się na punkcie młodości i wyglądu, można odnieść wrażenie, że tylko młodzi szukają towarzystwa, że randki to zajęcie dla młodych. Ale czas się zmienia.

Wszyscy żyjemy teraz o całe dekady dłużej, niż kiedyś, i pozostajemy sprawniejsi, zdrowsi niż to miało miejsce w czasach naszych babć i dziadków. Jednocześnie więcej starszych osób powyżej 55 roku życia jest samotnych - albo w wyniku rozwodu albo przez utratę męża lub żony, którą kochali przez wiele lat. Oznacza to, że nie tylko jest więcej „seniorów” niż kiedykolwiek wcześniej, ale więcej z nich szuka towarzystwa, aby wypełnić pustkę po swoim poprzedniego partnerze. Bo jedna rzecz w ludzkiej naturze nigdy się nie zmieni: nikt nie lubi samotności. Niezależnie, ile masz lat.

Starsi szukają jednak towarzystwa w sposób bardziej odmienny od ich młodszych odpowiedników. Gdy przekraczasz pięćdziesiątkę, twoje potrzeby, pragnienia i oczekiwania są inne od tych, które miałeś w wieku lat dwudziestu. Czego nie wiedzą z reguły inni o randkowaniu po 50-tce?

Randka z kobietą z razem50plus

Fot. Freepik

1. W randkowaniu po 50-tce wiek nie ma większego znaczenia

Wydaje się to intuicyjnie sprzeczne, skoro mówimy o osobach charakteryzujących się tym jednym atrybutem - ile mają lat - nie zwracają uwagi na wiek, gdy szukają nowego partnera czy nowej partnerki. Ale to prawda. Młodzi ludzie są niewiarygodnie wrażliwi pod kątem wieku – dla nich ​​wiek jest jednym z najważniejszych kryteriów wyszukiwania profili na portalach randkowych w Internecie. Osoby powyżej 55 roku życia są o wiele bardziej elastyczne w podejściu do wieku swojej potencjalnej nowej drugiej połówki. Częściowo jest to prawdopodobnie mądrość, która przychodzi wraz z wiekiem, ale jeszcze ważniejsza jest podstawowa prawda o tym, jak działa wiek. Po prostu z czasem staję się on coraz mniej istotnym czynnikiem - ważniejsze jest to, jak jesteś zdrowy, jak dużo energii życiowej posiadasz, jak żyjesz.

Jesteś 60-letnią kobietą szukającą mężczyzny? Jeśli jesteś aktywna i lubisz chodzić na długie spacery, będziesz bardziej zainteresowana energicznym 70-latkiem, niż 55-latkiem, spędzającym całe dnie na kanapie przed telewizorem.  Z drugiej strony, 65-letnia kobieta, która ma problemy z plecami i lubi spędzać czas przy dobrym filmie z kieliszkiem wina w ręku, może być świetną partnerką dla wspomnianego 55-letniego mężczyzny.

Wiek jest wtórny. To, co robisz i jak żyjesz jest tak naprawdę ważne.

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama