Poznaj 7 zasad bezpiecznego randkowania

Umawiaj się na randki bezpiecznie!

opis obrazka randki razem50plus

Fot.Canva

To oczywiste, że osoba, którą poznajemy wydaje nam się sympatyczna i chcemy jej ufać i wierzyć w jej szczere intencje (i bardzo dobrze), ale pamietajmy, że jest to wciaż osoba, którą mało znamy. Nawet jeśli ta osoba ma najszczersze intencje to nie zakładajmy tego na samym początku znajomości. 

Bezpieczeństwo w sieci i bezpieczne randkowanie powinny być dla Ciebie kwestiami priorytetowymi. Co zatem możesz zrobić, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo randkując w Internecie? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Zapoznaj się z nimi, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci i unikąć przykrych doświadczeń. 

Oto 7 zasad bezpiecznego randkowania, którymi warto kierować się na portalach randkowych:

Zasada 1. Daj sobie czas na bliższe poznanie

Bezpieczne randki internetowe nie znają pośpiechu. Poznawaj na spokojnie. Zanim się umówisz na randkę w realu poznaj bliżej osobę po drugiej stronie monitora. Najpierw za pomocą korespondencji, potem porozmawiajcie telefonicznie a w kolejnym etapie umówcie się na randkę. Ta zasada działa w obie strony. Zatem powinna Ci się zapalić czerwona lampka jeśli druga strona już w pierwszej wiadomości naciska na spotkanie.

Zasada 2. Korzystaj z poczty wewnętrznej portalu randkowego
Korzystaj z systemu poczty wewnetrznej portalu randkowego, który przesyła wiadomości nie podając Twoich prywatnych danych, a więc bezpiecznie. Mozliwość bezpłatnej korespondencji często kusi, aby już w pierwszej wiadomości podać swój prywatny e-mail lub numer telefonu. Zastanów się czy warto i jakie to może mieć konsekwencje. Na tym etapie nie wiemy przecież komu wysyłamy te informacje. Nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie monitora i jak wykorzysta nasze dane.

3. Nie podawaj zbyt szybko swoich danych kontaktowych
Nawiązując kontakt z nowo poznana osobą nie podawaj zbyt szybko:

  • prywatnego adresu e-mail
  • numeru telefonu
  • adres zamieszkania
  • numer dowodu tożsamości
  • pozostałe prywatne dane

Zasada 4. Miej ograniczone zaufanie
Miej ograniczone zaufanie do tego, co mówi osoba po drugiej stronie monitora. Pamiętaj, że osoba z którą rozmawiasz może nie być tą, za którą się podaje. Miej to na uwadze przy nawiązywaniu kontaktów.

Zasada 5. Idziesz na randkę - powiedz o niej rodzinie
Jeśli wybierasz się na randkę w realu powiedz o tym komuś z rodziny lub innej bliskiej Ci osobie. Niech wie kiedy i gdzie się umówiliście.

Zasada 6. Na randkę w realu wybierz miejsce publiczne
Pod żadnym pozorem nie idź na randkę do jej/jego domu. Nie aranżuj też randki w swoim domu. Najlepszym rozwiązaniem jest miejsce publiczne w którym będą inni ludzie idealnie sprawdzi się znana kawiarnia, restauracja czy lodziarnia. Romantyczna wieczorna kolacja brzmi kusząco, ale na pierwsza randkę lepiej umówić się w dzień.

Zasada 7. Nigdy nie wsiadaj do samochodu z obcą osobą
Mimo, że już trochę się poznaliście to jest to wciąż obca osoba i do końca znasz jej zamiarów. Korzystaj z publicznych środków transportu.

Źródło: razem50plus.pl

nagroda portal randkowy razem50plus

Na razem50plus masz największe szanse na poznanie osób w swoim wieku, ponieważ jest to serwis randkowy tylko dla osób po 50-tce, a nawet starszych wiekiem. Jeśli masz odwagę podążać za szczęściem i dajesz sobie szansę na nową relację, nową przyjaźń, pierwszą randkę, która ma szansę przerodzić się w nową miłość, dołącz do osób po 50-tce z całej Polski. Nie trać czasu, dołącz do razem50plus - wiodącego portalu randkowego dla starszych wiekiem, ale nie starszych duchem. Razem50plus.pl otrzymał wyróżnienie w branży i otrzymał nagrodę "Złota Siódemka e-biznesu 2018".

Daj sobie szansę

Jestem

Szukam

Moja data urodzin

Kobiety 50+

Szukaj kobiety po 50-tce na razem50plus.pl

Samotność nikomu nie służy, a miłość potrafi być lekarstwem na wszystko. Troska o drugą osobę uskrzydla. Dlatego już dziś znajdź przyjaciółkę, o którą będziesz mógł się zatroszczyć, z którą będziesz mógł spędzić przyjemnie czas. Najważniejsze to być z ukochaną osobą, ponieważ z nią będzie miło zawsze i wszędzie.  

Mężczyźni 50+

Szukaj mężczyzny po 50-tce na razem50plus.pl

Dojrzałe życie w pojedynkę może być piękne, ale staje się jeszcze piękniejsze, gdy dzielimy je z drugim człowiekiem, który każdego dnia jest obok nas. Uczucie i bliskość drugiej osoby potrafią bowiem ożywić każde serce. Dlatego już dziś znajdź mężczyznę i  rozpocznij nową, udaną relację.  

banner
Reklama